« Premiera Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia | Home | Dni Fantastyki z udziałem Rafała Kosika i Łukasza Orbitowskiego »

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe

2009/05/5

 Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – PołudnieF+Topór i skała - oto skarby Północy. Wiedzą o tym nieustraszeni żołnierze Szóstej Kompanii, górskiego oddziału strzegącego północnych granic Imperium Meekhańskiego. A jeśli istnieją starcia nie do wygrania? Jedyne, na co może wtedy liczyć Górska Straż to honor górali.

Miecz i żar - tylko tyle pozostało zamaskowanemu wojownikowi z pustynnego Południa. Kiedyś, zgodnie ze zwyczajem, zasłaniał twarz, by nikt nie wykradł mu duszy. Dziś nie ma już duszy, którą mógłby chronić. Czy z bogami można walczyć za pomocą mieczy? Tak, jeśli jesteś Issarem i nie masz nic do stracenia.

Opowieści z meekhańskiego pogranicza to książka o Wojnach Bogów i wojnach ludzi. Poznaj plemiona, które trwają na pustyni od 3500 lat, Aspektowaną Moc, którą można okiełznać żywioły i ludzi, którym, gdy wszystko zawodzi, zostaje jeszcze miecz i topór w dłoni, a w sercu duma, honor i wytrwałość.

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe zajęły pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsza książka polska” w plebiscycie „Fantastyka 2009” ogłoszonym na portalu Katedra. Opowiadanie pochodzące z tego zbioru Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami otrzymało nagrodę im. Janusza A. Zajdla za rok 2009.

Przeczytaj fragment

Recenzje na:

Polterze
Katedrze
Fantasy Book
WP
Creatio Fantastica
Portalu Księgarskim
Gildii
Efantastyce
Bestiariuszu
Paradoksie
Unreal Fantasy
Elizjonie
Vakirii
blogu:słowami po śladach
.

Pobierz fragment mobi

Pobierz fragment epub

Kup teraz!

.
Tytuł: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe
Autor: Robert M. Wegner
Seria: Fantastyka z plusem
Wydawca: Powergraph
ISBN: 978-83-61187-08-0
Cena: 32 zł
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 125 x 195 mm
Objętość: 576 str.
Data wydania: 17 czerwca 2009