« Rafał Kosik na Warszawskich Targach Książki | Home | Robert M. Wegner z dwoma nominacjami do Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2015! »

Premiera nowej książki Rafała Kosika Amelia i Kuba. Stuoki Potwór.

2016/05/18

Dziś, 18 maja premiera nowej książki Rafała Kosika Amelia i Kuba. Stuoki Potwór.
Zabawna i niezwykle dynamiczna akcja pokazuje dzieciom zagrożenia wynikające z korzystania z mediów społecznościowych i braku prywatności. Amelia wrzuca do internetu śmieszne zdjęcie koleżanki, nie zastanawiając się, ile złego może z tego wyniknąć. Kuba konstruuje NPK (Niepodsłuchiwalne Połączenie Kablowe), Albert uważnie obserwuje świat i doradza dopiero, kiedy ktoś go o to poprosi, a Mi kontynuuje poszukiwania futrzastego zwierzątka i w wyniku chytrego planu ma dostać merynosa. Tylko co to jest, ten merynos?
Bohaterami serii Rafała Kosika „Amelia i Kuba” są tytułowi jedenastolatkowie oraz ich rodzeństwo – superinteligentny dziesięcioletni Albert i zwariowana sześciolatka Mi. Autor pokazuje wydarzenia raz z perspektywy Amelii, a raz Kuby, aby uwrażliwić dzieciaki na problemy innych ludzi i pokazać, że empatia to naprawdę ważna rzecz. Powieści skrzą się humorem i wciągają czytelników szybką akcją, bo Rafał Kosik pisze tak, że dzieci naprawdę chcą czytać! Książka przeznaczona jest dla czytelnika 7–12 lat, ale i dorośli znajdą w niej wiele smaczków.
Rafał Kosik tak mówi o swojej nowej książce: „Internet staje się coraz ważniejszą częścią naszego życia i dziś bardzo ważnym tematem jest bezpieczeństwo w sieci. Szczególnie narażeni są najmłodsi użytkownicy, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Trzeba tłumaczyć dzieciom świat, przy okazji bawiąc – tak widzę rolę pisarza”.
Okładkę i ilustracje do najnowszego tomu zaprojektował Jakub Grochola – laureat wielu konkursów komiksowych (zarówno polskich, jak i międzynarodowych), współtwórca magazynu komiksowego „Mydło zin”, ilustrator książek dla dzieci.

21 maja o godz. 14.30 na Warszawskich Targach Książki na Stadionie Narodowym Rafał Kosik będzie podpisywał Stuokiego Potwora na stoisku  65 FK Olesiejuk (sektor D10), a towarzyszyć mu będzie rysownik - Jakub Grochola.